Protimonopol: USA útočí na praktiky firiem

USA útočí na praktiky firiem, ktoré sú centrom veľkého protimonopolného vyšetrovania, píše portál Engadget. Po novom prichádzajú správy, že sa naozaj hýbe vpred. Vláda si od štvorice spoločností (Apple, Google, Facebook a Amazon) vypýtala citlivé dokumenty a záznamy o komunikáciách medzi vysoko postavenými riaditeľmi, ktoré musia odovzdať do 14. októbra tohto roku.

americká vlajka usa
Zdroj: sk.vlajky.eu

“Tieto informáciu sú kľúčové pri rozhodovaní, či sa odohráva protikonkurenčné správanie, či by mali protimonopolné jednotky začať vyšetrovať špecifické problémy a by mali byť protimonopolné zákony aktualizované, aby podporili konkurenciu na digitálnych trhoch,”
povedal Doug Collins.

Zo všetkých spoločností je najdôkladnejšie preverovaný Google, resp. materská spoločnosť Alphabet Inc. Päťdesiat štátnych advokátov nedávno oznámilo nové vyšetrovanie softvérového giganta. Tá sa podľa všetkého zameria predovšetkým na veľký biznis s reklamami.

Zdroj: engadget.com, house.gov, wsj.com, washington.com

Tagy:
About the Author

Life isn't as serious as it seems.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.