Xiaomi chystá nový smartfón s revolučným fotoaparátom

Fotoaparáty v smartfónoch robia rok čo rok obrovksé kroky v kvalite. Značky ako Huawei svojím modelom P30 Pro, Apple s iPhone 11 Pro či Samsung s každou vlajkovou loďou posúvajú hranice toho, čo je možné. A teraz, ako uvádza portál XDA Developers, ku pokroku prispeje aj ďalší čínsky gigant. Xiaomi chystá nový smartfón s masívnym zoomom.

Zariadenie by malo ponúkať 5x optický zoom. To znamená, že tento objektív bude mať väčšiu ohniskovú vzdialenosť ako ten bežný. Uvidíme ním do diaľky bez straty kvality, a to podobne ako s P30 Pro, keďže tento smartfón tiež ponúkal 5x optický zoom.

xiaomi redmi logo
Zdroj: businesstoday.in

Po prepnutí na teleobjektív v novom Xiaomi smartfóne a použití digitálneho zoomu (zväčšovania obrazu so stratou kvality) nás prekvapí neuveriteľný 50x zoom. Ide len o marketingové prehlásenie, alebo bude mať reálne využitie? To uvidíme až v budúcnosti. Zatiaľ nie je známe, kedy bude záhadný smartfón predstavený.

Zdroj: xda-developers.com

Tagy:
About the Author

Life isn't as serious as it seems.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.